Цитологічна лабораторія

Цитологічна лабораторія


Централізована цитологічна лабораторія має 3 основних напрямки діяльності:


1. Клініко-діагностична робота, тобто проведення цитологічних досліджень біологічних матеріалів з метою виявлення морфології патологічних процесів, в першу чергу передонко - і онкопатології, а також з метою диференціальної діагностики між пухлиною і неопухольовим процесом, між хронічним неспецифічним і специфічним захворюванням.

2. Скринінгові цитологічні дослідження при профілактичних оглядах жінок з метою раннього виявлення патології шийки матки.

3. Консультативна робота для лікувально-профілактичних закладів міста та районів з цитоморфологічної тематики.


1. Клініко-діагностичні дослідження


У ЦЦЛ згідно Свідоцтва про атестацію лабораторії виконуються діагностичні дослідження будь-яких біологічних матеріалів з усіх тканин і органів організму, отриманих згідно з правилами отримання біоматеріалу для цитологічного дослідження. За способом отримання біоматеріалу це:


- ексфоліативна Діагностика-промивні рідини, рідини з серозних порожнин, мазки і відбитки з ерозованої поверхні шкіри, зі слизових оболонок, матеріал, отриманий шляхом аспірації або взяттям мазків з вільно відокремлюються клітинами;

- пункційна Діагностика-препарати на стеклах з біоматеріалів, отриманих шляхом тонкоголкової пункційної біопсії;

- ендоскопічна діагностика-мазки, отримані при проведенні ендоскопічного обстеження пацієнта або мазки з біоптату, взятого для гістологічного дослідження;

- термінова субопераційна діагностика, спрямована на уточнення морфологічного діагнозу для корекції обсягів хірургічного втручання - мазки, отримані безпосередньо під час операції з операційного матеріалу.2. Цитологічний скринінг


Включає дослідження мазків з шийки матки, цервікального каналу і візуально визначається місця ураження, отриманих при профілактичних оглядах жіночого населення області з метою ранньої діагностики онко - і передонкопатології шийки матки. На даний час ЦЗЛ виконує скринінгові та діагностичні дослідження для всіх лікувально-профілактичних закладів міста Мелітополя.


3. Консультативна робота


ЦЦЛ є консультативно-методичним центром з цитологічної діагностики для лікувально-профілактичних закладів міста Мелітополя та районів:

- розробляє інструкції з отримання, транспортування біологічного матеріалу для цитоморфологічних досліджень;

- займається навчанням медичного персоналу методам забору біологічного матеріалу для цитологічних досліджень;

- виконує консультативні дослідження для лікувально-профілактичних закладів районів.


Контактний телефон: (0619)-440530

Шелудяк Олена Валентинівна - завідувач цитологічної лабораторії, лікар-лаборант, Вища кваліфікаційна категорія. Дніпропетровський державний університет за спеціальністю» біохімія " у 1988 р.


Левшина Тетяна Михайлівна - лаборант, перша кваліфікаційна категорія.


Панова Інна Юріївна - лаборант, виконуюча обов'язки старшого лаборанта.


Это весь материал данного блока.